Google Play Store Hesap Nasıl Açılır?

Genel
Bu konumuzda sizlere Google Play Store Hesap Açma işlemini nasıl gerçekleştirilir anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz gibi ANDROID telefonlara sayısız uygulama indirmek için Google Play Store hesabınızın olması gerekmektedir. Play Store uygulamaları ücretli veya ücretsiz olsun hesabınız olmadan hiçbir uygulamayı indiremezsiniz. Google Play Store’de bulunan uygulamalar, Kitap, Müzik Oyun, Haber vb. pek çok uygulamayı edinebilmek için hesabınızın olması gerekmektedir.
Google Play Store, Daha çok ANDROID uygulamaların yüklü olduğu ve hesabın olmadığından akıllı telefonlara hiçbir uygulama indiremediğiniz hizmettir. Google’nin bizlere sunmuş olduğu bu sistemden faydalanmak için kesinlikle bir hesabınızın olması gerekmektedir. Hesap açmak için yapmanız gerekenleri aşağıda vermeye çalıştık. Sizlere aşağıda verdiğimiz adımları takip ederek Google Play Store Hesabınızı oluşturabilirsiniz.
Zamanımıza baktığımızda toplumların büyük çoğunluğunun kullanmış olduğu telefonlar artık ANDROID olmaktadır. ANDROID telefonlara uygulama indirmek veya pek çok uygulamayı kullanmanın tek yolu dediğimiz gibi Play Store hesabınızın olması gerekmektedir.

Google Play Store Nedir?

Google Play Store yani eski ismi ile ANDROID market olarak geçmekteydi. Google’nin ANDROID uygulama için geliştirmiş olduğu dağıtım ve satış hizmetidir. Google Play Store’de her alanda uygulama bulabilirsiniz. Özellikle uygulama tasarımcıları yeni yaptığı uygulamayı buraya yükleyerek kullanıcılara sunmaktadır. Buradan oyundan tutun haberlere, haberlerden tutun, kitap, müzik ve pek çok şeyi burada bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Google Play Store Hesap Açmak Nasıl Olur?

Google Play Store’de bulunan uygulamaları satın almak veya telefonunuza indirmek için öncelikle bir hesap açmanız gerekmektedir. Google Play Store hesap oluşturmak için Gmail hesabınızın yani Google hesabınızın bulunması gerekmektedir. Google Hesabınızın yoksa aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklayarak hesap açmayı öğrenebilirsiniz. Hesap açtıktan sonra yapmanız gereken, ANDROID cihazınızın Ayarlar kısmını tıklayarak Hesaplar menüsünü tıklayın. Burada Hesap ekle kısmını seçin. Hesap seçi tıkladıktan sonra bunlardan Google’ı seçin. Google’ı seçtikten sonra hesabınız varsa var olan hesabımdan seçeneğini tıklayarak giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa Yeni seçeneği tıklayıp karşınıza çıkacak talimatları yapıp hesap oluşturabilirsiniz. Hesap oluşturduktan sonra istediğiniz uygulamayı indirip dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.
Google Hesap Oluşturmada hala sorun yaşayan arkadaşlar bizimle yorum panelinden iletişime geçebilirler.
Yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Genel
2
Outlook Kaydol, Outlook Aç ( Yeni )

Microsoft, bizlere sunmuş olduğu ücretsiz E-posta servislerinde pek çok yenilik yapmıştır. Bunlardan biride Outlook üzerinden yaptığı değişikliktir. Bildiğiniz üzere Outlook Kaydol eskiden oldukça zor ve kullanımı oldukça zordu. Outlook kullanabilmeniz için herhangi bir şirket maili veya özel olarak alınan mail hesabının POP3 hizmeti yönlendirilmek zorundaydı. Herhangi bir yanlış yaptığınız taktirde …

Yahoo Kaydol
Genel
1
Yahoo Kaydol, Yahoo Email Aç

Yahoo ülkemizde pek kullanılmasa da dünyada en çok kullanılan arama motorlarından biridir. Yahoo, Dünyanın ilk arama motorudur. Her ne kadar şimdilerde geri planda kalmış yerini başkala arama motorlarını tercih etsek bile 90’lı yıllarda herkes tarafından bilinen arama motorudur. Çok sorulan sorulardan olan,  Yahoo mail adresi alma  gibi soruların cevabı olarak …

Genel
1
League Of Legends E-Posta Adresi Değiştirme

Online oyunlardan League Of Legends gibi pek çok oyun için bir noktadan sonra kullanmadığımız E-posta adreslerimiz sistem tarafından silinmektedir. Bu da oyunda yapmış olduğumuz birikimlerin bir anda gitmesine neden olabilmektedir. Bizlerde hesaplarınızın gitmemesi için E-postasını değiştirmek istediğiniz League Of Legends hesabınızı nasıl gerçekleşeceğini anlatmaya çalışacağız. İnternette bu ve buna benzer sorular oldukça …